środa, 18 lipca 2018

Kreta - Chania

Chania jest często określana jako najpiękniejsze miasto na Krecie. Kiedyś była centrum administracyjnym wyspy (od 1971 r. jest nim Heraklion).

Chania jest piękna. Warto wybrać się do miasta późnym popołudniem. Słońce nad portem, powoli wypełniające się knajpki, stare kamienice, zieleń roślin, wąskie uliczki w których są ukryte sklepiki, stragany i malutkie restauracyjki. Czas płynie leniwie jak kropelki na szklankach z zimnymi napojami. Nikt się nie śpieszy. Jest gorąco. Tak jak powinno być na wakacjach. Zapraszam na dłuuugi spacer.

Miasto zostało założone przez Wenecjan. Został po nich piękny port zbudowany w XIVw.Idąc nabrzeżem dowiadujemy się, że co drugi właściciel restauracji ma żonę Polkę - Halinę i pochodzi ona ze Skoczowa ;)Jeśli macie ochotę na zakupy to sklepów, sklepików i straganów jest nieskończona ilość. Szczególnie polecam halę targową. Dostaniecie tam np. greckie przysmaki (oliwę, oliwki, sery, słodkości, zioła i miody) oraz kosmetyki z oliwą.Jednak to, co w Chanii najlepsze to labirynty uliczek.Jak w każdym mieście łatwo zboczyć z drogi i znaleźć się w mniej oficjalnej części, jednak nie mniej urokliwej niż centrum.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz